Čo na horúčku, koliky a celkovu nepohodu pri kojencoch a maličkých deťoch? 

???? Každá mama, naozaj každá, je vždy úplne vykoľajená, keď ochorie jej drahý poklad. Teplota je pri malých deťoch veľmi bežná, avšak vždy je s ňou spájaný strach o dieťa.
???? V prvom rade si treba uvedomiť, že teplota do 38,5 stupňa, je pre organizmus výborným pomocníkom. Stimuluje imunitný systém a telu pomáha vytvoriť si vlastný imunitný systém. Takáto teplota býva najmä pri prerezávaní zúbkov, bežné virotické ochorenia či rôzne reakcie organizmu na bežné infekty.
???? Dnes Vám chcem poradiť jeden veľmi účinný hydrolát, ktorý môžu bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov používať aj kojenci a maličké deti.
???? Hydrolát z harmančeka rímskeho (Anthemis Nobilis alebo chamaemelum nobile), ktorý je vedľajším produktom parovodnej destilácia kvetov rastliny, z ktorého sa získava veľmi silný esenciálny olej.
???? Samotná energia tejto rastliny hovorí – pristupovať ku všetkému s kľudom. ????
???? Pre kojencov poskytuje úľavu od detskej koliky (môžete potierať bruško alebo pred kojením si matka môže potrieť prsia týmto hydrolátom), môžete ho rozprašovať po izbe a keď sa dieťatku prerezávajú zúbky, môžete mu ich hydrolátom priamo potierat.
???? Rovnako tak hydrolát z harmančeka rímskeho pomáha pri celkovom podráždení a tiež výborne pomáha pri zapálenej, citlivej alebo podráždenej pokožke.
 
???? Celkovo má tento hydrolát tieto účinky: 
– analgetický a protizápalový
– Uvoľňuje oblasť solar plexu a pomáha sa dostať do svojho “stredu”
– Pôsobí ako spasmolytikum – proti črevným bolestiam, kolikám alebo problémy s trávením
– Protizápalový účinok – výborné skúsenosti s ním mám pri zápaloch očí, spojiviek alebo s
jačmeňom na oku
– Úžasné účinky má na pokožku, ktoré utišuje, hojí, zabraňuje svrbeniu a zapáleniu
 
???? A na záver malá rada pre všetkých perfekcionistov, ktorí potrebujú mať všetko pod kontrolou, potrebujú dosiahnuť vnútorný kľud, rozvahu a nájsť svoj stred odporúčam 30 dňovú kúru – 1 veľká polievková lyžica hydrolíátu do litra čistej vody, ktorú budete piť každý deň.
 
???? Hydrolát je absolútne bezpečný spôsob vnútorného užívanie esenciálnych olejov. Nie je vôbec potrebné kvapkanie čistého esenciálného oleja do vody alebo ho iným spôsobom dostať do nášho tela.
????Zásadne NIE – čisté a neriedené esenciálne oleje na malé deti nepatria
????Zásadne NIE – vnútorné užívanie pre malé deti je úplné tabu, môžete im veľmi ublížiť
????Zásadne ÁNO – pre malé deti do 3 rokov a v niektorých prípadoch do 6, sú hydroláty BEZPEČNOU A JEDINOU možnou cestou užívania esenciálnych olejov.
 
#aromaterapiabezpecne #aromaterapiasrozumom #klinickaaromaterapia #aromatherapy