Spolupráca

workshop, „playshop“ alebo prednáška?

som tu pre Vás

Uvedomujem si, že aromaterapia nie sú iba esenciálne oleje a zopár informácií k tomu.

Viem, že esenciálne oleje sú komplexné, sú autentické a pomáhajú v mnohých veciach.  Som pripravená počúvať Vaše predstavy a pripraviť pre Vás to, čo naozaj potrebujete. Priamo k podstate, priamo ku koreňom a priamo do hĺbky.

Rovnako tak vnímam, že aromaterapia vie pomôcť v korporáciách, úradoch, školách či verejných priestoroch. Avšak vždy zodpovedne, bezpečne a odborne. 

KURZY

prírodná kozmetika

osobné konzultácie

moje služby

Máte otázky?

Ako prebieha tvoj kurz?

Moje kurzy usporiadavam v našom rodinnom centre, priamo v lese a v tesnej blízkosti Bratislavy. Už samotné prostredie je silne utišujúce, podporujúce a ukľudňujúce. Moje kurzy organizujem iba pre malé skupinky žien či mužov, pretože vtedy vieme ísť do hĺbky.

Rada by som sa objednala na osobnú konzultáciu, je to možné?

Veľmi rada sa venujem klientom osobne. Považujem to za esenciu bytia, pretože dnes sa veľmi veľa vecí odohráva online. Lenže aromaterapeutické poradenstvo sa nedá úplne presunúť do online priestoru. Dajú sa poskytnúť všeobecné rady, avšak každý z nás je individualita a potrebuje niečo celkom iné. Preto stále robím osobné stretnutia, poskytujem aromaterapeutické poradenstvo pred pôrodom, pri dlhodobých zdravotných problémoch či iba pri podpore pri ťažšom období pod názvom Aromasoul©. Keďže mám dieťa s poruchou autistického spektra, v oblasti aromaterapie tejto téme posledné roky venujem intenzívne.

Prečo nepodporuješ veľké spoločnosti, ktoré predávajú esenciálne oleje?

Pred rokmi som mala možnosť osobne spoznať staručkého alchymistu Mikaela Zayata. Jeho múdrosť, pokora a autenticita ma sprevádzajú dodnes a tiež jeho myšlienka, že prírodná liečba má byť dostupná všetkým. Nezdieľam a nepodporujem nadmerné užívanie esenciálnych olejov, tak ako ich nabádajú najmä MLM systémy. Nezdieľam a nepodporujem neodborné rady klientom, ktoré sa dejú práve prostredníctvom MLM systémov a predajcov. Predajca esenciálnych olejov nie je vyštudovaný aromaterapeut. Aromaterapia je veda, v ktorej je potrebné poznať všetky súvislosti, prepojenia a chemické procesy v tele človeka a najmä interakciu esenciálnych olejov s ľudským telom. Rovnako tak nezdieľam všeobecný trend vnútorného užívania esenciálnych olejov bez dohľadu aromaterapeuta. A naposledy – nie som nadšencom používania esenciálnych olejov, ktoré sú jedovaté, nechválim sa, že ich mám vo svojej lekárničke a že ich používam, lebo viem. Chémia je jednoznačná, exaktná a dáva zmysel. Akurát jej treba aspoň trošku rozumieť.

„Všetky látky sú jedmi, neexistuje žiadna, ktorá by nebola.
Jediný rozdiel medzi jedom a liekom, je jeho množstvo.“ Paracelsus.

Píšeš o "playshopoch". Môžeš prosím vysvetliť o čo ide?

Všade sa píše o workshopoch, seminároch či kurzoch, vlastne aj ja ich takto slovne používam. Avšak playshop doslova znamená seminár hrania sa alebo hravý seminár. Hráme sa pri vytváraní osobných vôní, hráme sa pri vytváraní a miešaní vlastných esencií, hráme sa pri výrobe non toxic kozmetiky. Tak preto názov playshop. Vymyslela som ho sama a myslím, že najviac zodpovedá tomu, čo sa u mňa na mojich hracích kurzoch deje.

Niekde som čítala, že si založila bylinkovú záhradu, môžeš o tom napísať viac?

Keď sa v marci v roku 2020 zastavil vonkajši život, vnútorne cítila, že potrebujem ísť von, do lesa a tvoriť. Dokonca som sa úplne vypla zo sociálnych sietí a napriek všeobecne podporovanej dogmy, ako je potrebné na sociálnych sieťach byť, som ich začala ignorovať. Asi nikdy som si viac neužila zeme, pôdy, vzduchu a takého čístého bytia. Les, vzduch, potok a iba ja.

Bylinková záhrada bol taký corona projekt mojej priateľky Stanky a mňa. Keďže bývam v lese a pestovanie čohokoľvek je tam vždy veľkou výzvou, tak aj tento nápad stále žije a pokračuje ďalej. Cieľom je vybudovať prirodzenú bylinkovú záhradu, v ktorej sa bude môcť vyučovať, robiť kurzy a najmä zažiť taký malý bylinkový raj v lese a v tesnej blízkosti Bratislavy. Chuť je, plány tiež a uvidíme, ako nám les dovolí pokračovať. Na jeseň nás čaká príprava na budúcu jar a už teraz vieme, kde máme čo zmeniť.

Viete urobiť aroma zážitkový kurz pre veľkú firmu?

Vyrástla som v korporácii a som za túto životnú skúsenosť veľmi vďačná. Stále rada spomínam na moje Globtelácke a neskôr Orange časy. Myslím, že ten môj vlastný čas prežitý v korporácii bol veľmi užitočný. Nakoľko dobre poznám, aké nároky sú kladené na zamestnancov veľkých korporácií, o to viac viem, ako potrebujú vypnúť hlavu, zapojiť zmysly, ruky a iba tak plynúť. Moje kurzy a semináre vždy ušijem priamo na mieru toho, čo daná firma potrebuje. Je to vzájomný tvorivý proces a dôvera. A ja som rada, že je na Slovensku čoraz viac firem, ktoré si uvedomujú, že ich zamestnanci sú ľudia z mäsa a kostí, potrebujú vyrovnaný vnútorný život a aromaterapia na pracovisku je jednou z možných ciest. 

Stretneme sa osobne?

Ak máte záujem o kurz na mieru, prípadne event pre Vašu firmu, zážitkové tvorenie alebo záujem

o spoluprácu, možete ma kedykoľvek kontaktovať.

Môžete sa o mne dočítať