Spoznajte ma

Vône nás sprevádzajú celý život.  Od prvého nádychu až po posledný výdych. Naša voňavá pamäť vždy presne vie. Vie sa dotknúť našej duše, našich spomienok a privolať celé spektrum zážitkov, autentickosti a pocitov. Náš čuch je neomylný, ktorý vedomou mysľou neovplyvníme a presne vie, čo naše telo a duša potrebuje.

Volám sa Natália Šultysová a svoje vedomosti čerpám predovšetkým z kolísky aromaterapie – francúzskej aromaterapeutickej školy, ktorá patrí medzi najkvalitnejšie a najprísnejšie na svete zároveň. 

Aromaterapii sa venujem už od r. 2008, neustále študujem a vzdelávam sa. Za tie roky som prešla desiatkami škôl, predovšetkým zahraničných. Mám k tejto liečebnej metóde veľkú pokoru a úctu a apelujem na minimalistické užívanie esenciálnych olejov a to najmä vtedy, keď to skutočne potrebujeme.

 

Bylinky sú pre mňa srdcová téma. A možno práve vďaka nim som sa dostala k aromaterapii. Napriek tomu, že som vyrastala v Bratislave, celé letá som od útleho detstva trávila v malebnej dedinke pod Západnými Tatrami, v Jakubovanoch, kde som úplne prirodzeným spôsobom dostávala múdrosti starých múdrych vediem (vtedy sa im hovorilo tety). Priznám sa, že som nikdy nad bylinkami príliš neuvažovala, pretože som ich vnímala iba ako absolútne prirodzenú súčasť môjho sveta.

Vedela som, že keď  ma bolí hrdlo, mám si dať čaj z materinej dúšky či keď mám zapálené oko, očiankový výluh je to pravé. Doteraz je materina dúška moja najobľúbenejšia bylinka, každý rok ju zbieram v hlbokých karpatských lesoch a som neuveriteľne sťastná, že tieto dary zeme ešte stále máme dostupné. 

Vyrastala som v objatí starých liečivých lúk, plných rumančeka, repíka, očianky, materinej dúšky, tymiánu, mäty, slezu či skorocelu.

Chytala som žaby, zbierala maliny, lesné jahody, čučoriedky, brusnice a zažila som bezpečný svet, kde bolo všetko tak iné ako dnes. 

A preto ani nehovorím o návrate k prirodzenosti, pretože ja som tento svet asi nikdy neopustila, iba svoju dávnu lásku k bylinkám nanovo oprašujem. Preto som začala pestovať svoje vlastné bylinky pod vlastnou značkou Bylinky z Marianky.

No a ešte – od kedy si pamätám, tak som milovala chémiu, chemické vzorce a na škole som privádzala do rozpakov mojich učiteľov vymýšľaním neexistujúcich chemických látok, ktoré však boli v chemických rovniciach dokonalé. Vždy mi tie všetky vzorce, molekuly a rovnice dávali zmysel. A dnes viem, že všetky esenciálne oleje a bylinky obsahujú široké spektrum chemicky účinných látok, ktoré ma svojou dokonalosťou neustále fascinujú. 

Budem veľmi rada, ak Vás budem môcť sprevádzať či už na osobnej konzultácii,  pri hľadaní vašej osobnej aromasoul vône, kurze alebo pri akomkoľvek inom stretnutí. 

Ako vám môžem byť nápomocná? 

KURZY

spolupráca

aromasoul©

Moje vzdelanie & skúsenosti

((

22008-2013 Daniele Festy, Cecile Ellert, Dominique Baudoux – aromathérapie élémentaire I, chimie de l’aromathérapie, l’aromathérapie pour les professionnels

2011 – Mikael Zayat – l’aromathérapie pour les professionnels

2011  Bachova kvetová terapia

2013  Mick McEvoy, Marie Michaličková – Neuro-lingivinistické programovanie NLP

2015 homeopatická škola MUDr. Vladimír Petroci

2017 Jitka Třešňáková Metamorfná technika

2019 Mirka Bužeková – bylinkový kurz Zaježová

2019 Aromapsychológia, aromaterapia pre liečenie duše

2019 Členka Asociácie aromaterapeutickej spoločnosti na Slovensku

2019 Ing. Katarína Hrivňáková – Výroba mydla a domácej kozmetiky

2019 Clinical aromatherapy (online aromaterapeutický certifikovaný kurz)

2020 Aromatherapy for children (online aromaterapeutický certifikovaný kurz)

2020 Aromatherapy acupressure for emocional wellbeing (online aromaterapeutický certifikovaný kurz)

2020 Practical aromatherapy (online aromaterapeutický certifikovaný kurz)

2020 Natural Perfumery Course – The Herbal Academy (online certifikovaný kurz)

2020 – 2021  Herbalist Course – The Herbal  Academy – (online certifikovaný kurz)

2023 – Salvatore Battaglia – Masterclass Aromatherapy (online certifikovaný kurz)

2023 – Karen Gilbert – Make a Perfume Oil Masterclass (online certifikovaný kurz)

2023 – Ann Harman – Aromatic Plants Destillation (online certifikovaný kurz)

2023 – Tisserand institute – The Essential Oil Safety Masterclass II.

2024 – Jonathan Benavides – The HEARTS process – certifikovaný medzinárodný kurz

2024 – Jonathan Benavides – Re-connecting – autism syndrome disorder – kurz aromaterapie pre PAS – certifikovaný medzinárodný kurz

a ďalšie stovky a stovky hodín zahrabaná v knihách, poznámkach, vlastných pokusoch, štúdiách a najmä lúkach ….

 

Stretneme sa osobne?

Ak máte záujem o kurz na mieru, prípadne event pre Vašu firmu, zážitkové tvorenie alebo záujem

o spoluprácu, možete ma kedykoľvek kontaktovať.