Difuzéry – zázrak alebo módny trend?

od | dec 14, 2020 | Bylinky, Recepty | 0 komentárov

V čase doslovného boomu na trhu esenciálnych olejov, dostávam otázky čo to vlastne tá difúzna lampa alebo difuzér je? Veľa ľudí ho používa, ale asi je vhodné vysvetliť jej fungovanie.

Difuzér – zázrak či iba ďalší módny doplnok? 

Takže difúzia znamená rozptyl. Difuzéry rozptyľujú pomocou ultrazvukového zariadenia, ktorá je zabudované v prístroji,  čisté esenciálne oleje alebo vodu s esenciálnymi olejmi. Difúzne lampy pracujú úplne inak, ako sme zvyknutí z bežne dostupných aroma lámp, ktoré väčšinou fungujú iba na báze ohrevu plameňom sviečky.

Difúzne lampy pracujú na báze rozptylu esenciálnych olejov alebo spoločne s vodou, trieštia molekuly oleja (alebo voda + olej) priamo do vzduchu vo forme studenej hmloviny – tých najjemneších častíc oleja priamo do vzduchu.  Je dôležité povedať, že tým najväčším benefitom difuzéra je, že dýchate esenciálny olej v jeho najčistejšej kvalite bez ohrievania.

Nesúhlasím s tvrdením, že vodné difuzéry sú menej účinné. Vodné difuzéry – teda spojenie voda a esenciálny olej, ocenia najmä alergici, astmatici a vlastne všetci a vzduch čistia, ionizujú a najmä zbavujú choroboplodných zárodkov.

Navyše difúzna vodná para jemným a prirodzeným spôsobom šetrne  regeneruje nosové sliznice, čím prispieva k lepšej imunite, odolnosti voči patogénom a oveľa efektívnejšie ako bežný zvlhčovač vzduchu.

Kahančeky alebo difuzér? 

Prečo teda povedať NIE klasickej vonnej lampe so sviečkovým kahančekom? Nuž preto, lebo ak zabudnete doplniť vodu do lampy a táto sa odparí, prichádza k nežiaducemu prepaľovania oleje v miske v lampy a tým sa dostáva do ovzdušia olej, ktorý môže mať veľmi negatívne účinky na zdravie človeka. Toto napríklad pri difuzéroch vôbec nehrozí. 

Difúzna – rozptylová lampa je vhodná kdekoľvek, kde sú ľudia. Naše domovy, ale aj naše kancelárie, škôlky, školy alebo aj čakárne u lekárov. Vhodne zvolený esenciálny olej dokáže naozaj výrazne pomôcť s rôznorodými baktériami. Ako prevencia je lampa výborná a taktiež skvelým pomocníkom je aj v čase, keď už nás nejaká tá chrípka či upchatý nos chytí. Spoľahlivo skracuje celý priebeh choroby a má navyše relaxačné účinky.

Related Posts